Інструкція користувача системи радіо-датчиків BH-11

Радіо-датчик ваги BH-SM4

Призначений для автоматичного періодичного вимірювання ваги вулика та відправки її значення до базової станції через радіо-зв’язок. Періодичність відправки даних 1-3хв.

Перемикачі ADDR використовуються для зміни радіо-каналу датчика. Це потрібно, якщо поруч передбачена робота кількох базових станцій, щоб датчики однієї группи не заважали іншим. Коли вимкнуті усі перемикачі – номер каналу 0. Щоб змінити канал на 1...5 – треба увімкнути один з перемикачів, що відповідає за конкренту цифру.

Кнопка Reset призначена для перезапуску датчика. Після заміни батарейки рекомендується натискати цю кнопку Reset для коректної роботи.

Має свій унікальний ID-номер, за яким базова станція його ідентифікує.

Тарування датчика проводиться через веб-кабінет базової станції.

Живиться датчик від батарейки типорозміру CR2032 напругою 3В.

Батарейки вистачає більше ніж на місяць безперервної роботи.

Тримайте вміст корпусу датчика в сухості та не відкривайте кришку під час високої вологості повітря, щоб не набрати зайвої вологи всередину. Не допускайте прямих сонячних променів на датчики.

Радіо-датчик температури-вологості BH-STH2

Призначений для автоматичного періодичного вимірювання температури та відносної вологості повітря та відправки їх значень до базової станції через радіо-зв’язок. Періодичність відправки даних 1-3хв.

Діапазон вимірюваних температур -40 - 80°C

Точність 0.2°C

Діапазон вимірювання відносної вологості 0 – 100%RH

Точність 2%RH

Перемикачі ADDR використовуються для зміни радіо-каналу датчика. Це потрібно, якщо поруч передбачена робота кількох базових станцій, щоб датчики однієї группи не заважали іншим. Коли вимкнуті усі перемикачі – номер каналу 0. Щоб змінити канал на 1...5 – треба увімкнути один з перемикачів, що відповідає за конкренту цифру.

Кнопка Reset призначена для перезапуску датчика. Після заміни батарейки рекомендується натискати цю кнопку Reset для коректної роботи.

Має свій унікальний ID-номер, за яким базова станція його ідентифікує.

Живиться датчик від батарейки типорозміру CR2032 напругою 3В.

Батарейки вистачає більше ніж на місяць безперервної роботи.

Не призначений для роботи під відкритим небом – боїться бризьк та конденсату. Не розташовуйте датчик під прямими сонячними променями. Розроблений для вуликів, але можна використовувати і для інших приміщень.

Пристрій BH-11

Призначення

Пристрій базова станція BH-11 призначений для автоматичного опитування радіо-датчиків та передачі їх даних на сервер bee.in.ua. Можливі місця застосування: пасіки, теплиці, льохи, приватні будинки... Приcтрій не призначений для застосування як торговельні ваги.

Підтримує роботу з наступними радіо-датчиками:

пасічні ваги BH-SM4;

датчик температури-вологості BH-STH2.

Максимальна кількість опитуваних датчиків - 50шт.

Підтримує зв’язок з датчиками у радіусі - 20м.

Підтримує передачу даних на глобальний сервер через мережу WiFi або GSM (gprs).

Елементи керування: джампер перемикання GSM-WiFi; кнопка живлення; кнопка ЕСО; роз’єм живлення.

Режими роботи пристрою

Передбачені два основних режими роботи пристрою: налаштування та ECO. Перший режим використовується для налаштування пристрою, перевірки зв’язку та тарування датчиків ваги, а ECO для постійної круглодобової роботи. В режимі налаштування користувачу стає доступним вебкабінет пристрою. В ECO-режимі BH-11 періодично переводиться в режим сну, в якому має можливість збирати дані з датчиків та прокидається за внутрішнім будильником. Після прокидання пристрій відправляє дані на веб-сервер та переводиться у режим сну. ECO – це енергозаощадливий режим, розроблений для максимальної економії заряду акумулятора. Ви можете змінювати періодичність прокидання пристрою в цьому режимі на такі значення 10, 15, 20, 30 або 60 хв. При цьому будильник для прокидання веде відлік від -2...0...+2хв поточної години. І наприклад при налаштуванні періоду 15хв, пристрій буде прокидатися приблизно о ХХ:00, ХХ:15, ХХ:30, ХХ:45 кожної години доби.

Режим налаштування вмикається при натисненій кнопці ЕСО. Робочий режим ЕСО вмикається при відтисненій кнопці. Перемикання між цими режимами рекомендується робити при вимкненій кнопці живлення.

Також передбачені два режими передачі даних на сервер: GSM або WiFi. Вони перемикаються за допомогою джампера на платі пристрою.

В режимі GSM дані відправляються за допомогою мобільного інтернету GPRS. Це дозволяє працювати пристрою у локаціях без WiFi-інтернету. При цьому використовується SIM-карта мобільного оператора.

В режимі WiFi пристрій може працювати, використовуючи WiFi-інтернет.

Перше налаштування WiFi

Спершу пристрій необхідно налаштувати на WiFi мережу. Натисніть кнопку ECO та кнопку живлення. Під’єднайтеся за допомогою комп’ютера або планшета, мобільного телефона до створеної пристроєм WiFi мережі. Вона без паролю. В назві мережі буде міститися унікальний номер пристрою.

Після вдалого підключення відкрийте інтернет-браузер та у полі адреси введіть IP-адресу 192.168.4.1

Логін: admin, пароль : peremoga

Після цього ви повинні потрапити на головну сторінку веб-кабінету пристрою.

На головній сторінці веб-кабінету можна побачити унікальний номер пристрою, внутрішній годинник та рівень заряду внутрішнього акумулятора.

Тепер зайдіть на вкладку WiFi для налаштування пристрою на вашу мережу. Тут введіть назву та пароль вашої WiFi мережі та натисніть кнопку Submit для збереження.

При необхідності можна вручну налаштувати IP вашої мережі та натисніть кнопку Submit and RESET. Пристрій перезавантажиться.

Підключення до веб-кабінету пристрою

Тепер налаштування можна виконувати через вашу WiFi мережу. Під’єднайтеся за допомогою комп’ютера або планшета, мобільного телефона до вашої WiFi мережі. Відкрийте інтернет-браузер та у полі адреси введіть IP-адресу, яка відображалася на сторінці WiFi, або яку ви задали в налаштуваннях пристрою, або яку ви знайдете серед нових підключених пристроїв у веб-кабінеті вашого WiFi-роутера.

Логін: admin, пароль : peremoga

Після цього ви повинні потрапити на головну сторінку веб-кабінету пристрою.

Діагностика датчиків

На вкладці Log можна діагностувати обмін даними від радіо-датчиків, що допомагає визначити корректність роботи певних датчиків. Кожний радіо-датчик має унікальний ID-номер (вказаний на його корпусі). Номери в діапазоні 1-30000 мають датчики ваги. Номери >30000 належать датчикам температури та вологості. Кожний радіо-датчик відправляє дані на головний блок BH-11 з періодом в кілька хвилин.

Налаштування роботи з датчиками

Перейдіть на сторінку Sensors. Тут ви побачите можливість налаштування радіо-каналу пристрою для роботи з окремою групою датчиків при використанні двох та більше базових станцій BH-11 на одній локації. На датчиках теж необхідно налаштувати відповідний радіо-канал при цьому (механічними перемикачами на платі датчика). За такої необхідності виберіть номер каналу з випадаючого списку Radio Channel та натисніть кнопку Save, дочекайтесь перезавантаження веб-сторінки.

Також на цій сторінці веб-кабінету можна змінити налаштування періоду сну Sleep delay базової станції. За такої необхідності виберіть часовий період з випадаючого списку та натисніть кнопку Save, дочекайтесь перезавантаження веб-сторінки.

Для додавання нового датчика до списку базової станції введіть його номер ID у відповідне поле таблиці та натисніть Save, дочекайтесь перезавантаження веб-сторінки. Дані усіх датчиків, які вписані в цю таблицю, будуть відправлятися до сервера bee.in.ua та архівуватися.

Налаштування датчиків ваги

Для внесення налаштувань датчика ваги перейдіть за посиланням Edit навпроти конкретного датчика на сторінці Sensors.

При пустій тарі вагів дочекайтеся отримання нового значення з датчика ваги (оновлюючи сторінку) та натисніть кнопку Reset tare. Зачекайте перезавантаження веб-сторінки.

Покладіть на ваги відому вагу та дочекайтеся отримання двох нових значень з датчика ваги (оновлюючи сторінку), введіть її значення в поле Weight set, натисніть кнопку Save та зачекайте перезавантаження веб-сторінки. Перевірте чи відповідає значення виміряної ваги заданому.

Для тарування (скидання на нуль) вагів дочекайтеся отримання нового значення з датчика ваги, та натисніть на кнопку Reset tare та зачекайте перезавантаження. При цьому маштабування та вимірювання залишаються коректними.

Під час очікування нового значення слід періодично клацати на посилання Update data для оновлення сторінки. Треба чекати, бо датчики відправляють дані раз на кілька хвилин (з метою економії заряду батарейки).

Для датчика ваги значення raw – це немаштабоване виміряне сире значеня датчика ваги, що прямо пропорційне вазі. Точне значення ваги в кг вираховується з цього значення з урахуванням маштабу та початкової точки тарування.

Якщо при суттєвій зміні фактичної ваги на датчику, значення raw не змінюється, або воно суттєво коливається в різні напрямки при сталій фактичній вазі, то можна зробити висновок, що радіо-датчик зламався.

Діагностика GSM-підключення

При увімкненому режимі GSM (джампер GSM-WiFi) можна перевірити деякі параметри підключення до мережі зайшовши на сторінку GSM. Тут можна побачити назву оператора, рівень сигналу. Зберегти USSD запит вашого оператора для перевірки балансу рахунку в полі USSD code for cash balance.

Також на цій вкладці можна відправити одноразовий USSD-запит до мобільного оператора. Потрібно ввести його символи у поле “USSD request” та натиснути кнопку Send. Ось приклад запиту *111#, на який оператор відповідає сумою балансу рахунку.

Завантаження нової прошивки

Маючи файл прошивки пристрою, ви можете завантажити його на вкладці Firmware (попередньо проконсультуйтесь в дистриб'ютора).

Живлення

Прилад в середині корпусу містить один основний літій-іонний акумулятор типорозміру 18650 ємністю 2900 mAh 3,7В. Також передбачений вільний тримач для додаткового акумулятора на випадок, якщо користувач захоче збільшити час автономної роботи пристрою.

З одним акумулятором в режимі WiFi та періодом сну 15хв – пристрій працює приблизно 4 доби. В режимі GSM дві доби. Тривалість роботи пристрою від заряду одного акумулятора залежить від кількості радіо-датчиків, якості зв’язку та періоду сну.

Для зарядки акумулятора передбачено роз’єм живлення до якого можна підключати такі джерела постійного струму з напругою 6 … 18В, як блоки живлення, кислотні акумулятори, сонячні батареї … Заряджати пристрій можна як періодично (6 разів/міс) так і, залишаючи зовнішнє джерело живлення підключеним, постійно. Порт зарядки має захист від неправильної полярності зарядного пристрою.

Зарядка відбувається незалежно від положення кнопки живлення, але швидше пристрій буде заряджатися у вимкненому стані, або в ЕСО-режимі.

Для заміни акумулятора зніміть верхню прозору кришку пристрою, відкрутивши 4 гвинти. Підніміть верхню плату пристрою, відкрутивши 4 гвинти. Так у вас буде доступ до обох тримачів акумуляторів.